Joslins Results

Any of these names sherdoggers?




MENS GI DIVISIONS

BEGINNER GI 141 & UNDER 1st-Dan Narraway (BTT)
2nd-Yann Debonnel (BTT)
3rd-Jack Bateman (Warrior)

BEGINNER GI 142-162 1st- Michael Goulet (BTT)
2nd-Nick Dennis (BTT)
3rd-Evan Winter (Joslin's)

BEGINNER GI 163-183 1st-Jean Marie-Lagier (BTT)
2nd-Jeff Muir (Franco/ Behring)
3rd-Jon Kirwin (IBH)

BEGINNER GI 184-204 1st-John Agnew (Joslin's)
2nd-Andrew Grubb (100% MA)
3rd-Skylar Stolk (Dayboll)

BEGINNER GI 205-224 1st-Craig Brown (BTT)
2nd-Justin Point (BTT)
3rd-Sam Osman (Shilling/ Behring)

BEGINNER GI 225+ 1st-LT (BTT)
2nd-Marc Yates (Team DNA)
3rd-Dean Martins (Joslin's)

INTERMEDIATE GI 141 & UNDER 1st-Jack Szatko (Joslin's)
2nd-Nic Fera (Bravado)
3rd-Jonathan Lee (Schilling/ Behring)

INTERMEDIATE GI 142-162 1st-David Aguzzi (BTT)
2nd-Rob Eicknoff (Caique)
3rd-Jason Powell (Joslin's)

INTERMEDIATE GI 163-183 1st-
2nd-
3rd-

INTERMEDIATE GI 184-204 1st-Amir Yafawl (Nova Uniao)
2nd-Paul Stark (Kuma)
3rd-TIE-Adam & Ran Sidi

INTERMEDIATE GI 205-224 1st-Daniel Tsatsos (Nova Uniao)
2nd-Joe Cherkas (Warrior)
3rd-Lance McNiel (OCMA)

INTERMEDIATE GI 225+ 1st-Tim Patterson (Esfiha JJ)
2nd-David Haynes (Esfiha JJ)
3rd-Josh Rapport (Nova Uniao)

ADVANCED GI 141 & UNDER 1st-Ulisses Rocha (BTT)
2nd-Tim Dixion (Borelands)
3rd-

ADVANCED GI 142-162 1st-Fox (Esphia JJ)
2nd-Felipe Heidrich (BTT)
3rd-Vince Mattei (Esfiha JJ)

ADVANCED GI 163-183 1st-Sean Locke (BTT)
2nd-Dean Masssicotte (Joslin's)
3rd-Eric Yu (Joslin's/ The Lab)

ADVANCED GI 184-204 1st-Vadim Dudarev (Minoru)
2nd-Michael Vizard (Caique)

ADVANCED GI 205-224 1st-Mikhail Cirkunov (Minoru)
2nd-Matthew McDonald (Schilling/ Behring)
3rd-Jason Eggleston (CP)

ADVANCED GI 225+ 1st-Dan Cousineau (Caique)
2nd-Don Richard (Caique)
3rd-Bryan Bowen (All Canadian)

MENS NO GI DIVISIONS

BEGINNER NO GI 141 & UNDER 1st-Ahmod Wahkukuv (Rebellion)
2nd-Matt Riddell (Franco)
3rd-Dan Narraway (BTT)

BEGINNER NO GI 142-162 1st-Evan Winter (Joslin's)
2nd-Albert Cheng (Schilling/ Behring)
3rd-Nick Denis (BTT)

BEGINNER NO GI 163-183 1st-
2nd-
3rd-

BEGINNER NO GI 184-204 1st-Chris Clements (Supreme)
2nd-Jared Wiseman (Burl. Acad)
3rd-Matt Godden (Invicta)

BEGINNER NO GI 205-224 1st-David Beckles (Kombat Arts)
2nd-Tim Beneteau
3rd-Robert Cook (BTT)

BEGINNER NO GI 225+ 1st-LT (BTT)
2nd-Jordan MacDonald (IBH)
3rd-Greg Markle

INTERMEDIATE NO GI 141 & UNDER 1st-Jack Szatko (Joslin's)
2nd-Jonathan Lee (Schilling/ Behring)
3rd-Ord Miller (WIJJ)

INTERMEDIATE NO GI 142-162 1st-Dylan Urban (Ciotoli)
2nd-David Aguzzi (BTT)
3rd-Fadi (KATA)

INTERMEDIATE NO GI 163-183 1st-Kyle Hobe (Franco/ Behring)
2nd-Jagmeets Dhalimal (Rebellion)
3rd-Garrett Vernoy (Franco)

INTERMEDIATE NO GI 184-204 1st-Amir Yafawl (Nova Uniao)
2nd-William Aoun (Furukawa)
3rd-Bill Fraser (Rebellion JJ)

INTERMEDIATE NO GI 205-224 1st-Craig Brown (BTT)
2nd-Bill Ferguson (GH)
3rd-James Beneteall (GH)

INTERMEDIATE NO GI 225+ 1st-Samba Mesabi (Ultimate)
2nd-Dana Blown (Yeum Santos)
3rd-David Haynes (Esphia)

ADVANCED NO GI 141 & UNDER 1st-Ulisses Rocha (BTT)
2nd-Mark Recaido
3rd-Eric Cady (Saunders BJJ)

ADVANCED NO GI 142-162 1st-Ryan Ciotol (BS)
2nd-Steve Mann (Joslin's)
3rd-Brian Edge (Joslin's)

ADVANCED NO GI 163-183 1st-LJ Sonia (Tai Kai)
2nd-Chris Ambis (Nova Uniao/ Rebellion)
3rd-John Loginow (Franco)

ADVANCED NO GI 184-204 1st-Paul Kison (Caique)
2nd-Stefanos Horianopoul (Wado Kai)
3rd-Vadim Dudarev (Minory)

ADVANCED NO GI 205-224 1st-Jason Conliffe (Furukawa)
2nd-Jason Eggleston (CP)
3rd-Mikhail Cirkunov (Minoru)

ADVANCED NO GI 225+ 1st-Rob MacDonald (Tompkins)
2nd-Don Richard (Caique)

KIDS

16 YEAR OLD GI 1st-Brett Hayes (Joslin's)
2nd-Jordan Smith (Nexus)
3rd-Ethan Lewis (TCBB)

14-15 YEAR OLD GI 1st-Jared Robb (Borelands)
2nd-Gavin Clark (Franco/ Behring)
3rd-Mark Zara (Bama/ HJJ)

14-15 YEAR OLD GI 1st-Martin Labelle (Nexus)
2nd-Sydney Burniston (Nexus)
3rd-Jason Stein (Franco)

13-14 YEAR OLD GI 1st-Chris Jeffreys (London JJ)
2nd-Matthew Franco (Franco)
3rd-Paul Kuriscuk (Jong Park)

13-14 YEAR OLD GI 1st-Matthew Turner (HSOMA)
2nd-Brandon Speck (OCMA)
3rd-David Rousseau

11-13 YEAR OLD GI 1st-Gordie Milligan (Nexus)
2nd-Terence Bent (Joslin's)
3rd-Troy Hayes (Joslin's)

12-13 YEAR OLD GI 1st-Kelly Bokstein (Nexus)
2nd-Patrice Brisson
3rd-Matt Stein (Franco)

12 YEAR OLD GI 1st-Frankie Fusline (YS)
2nd-Ross Clark (Franco)
3rd-Travis Buck (Borelands)

7-8 YEAR OLD GI 1st-Matthew Chavalo (Franco)
2nd-Nolan Smith (KUMO JJ)
3rd-Ross Millette (Joslin's)

WOMENS

BEGINNER GI 115 & UNDER 1st-Blayne Bonfoco (Dayboll)
2nd-Christina Sears (HSOMA)
3rd-Jaclyn Willms (Personal Per.)

BEGINNER GI 116-144 1st-Aneta Mozozen (Olympia)
2nd-Karen Partington (S & J)
3rd-Fernanda Holanda (BTT)

BEGINNER GI 145+ 1st-Sherra Westerveld (Dragon's Den)
2nd-Joey Ayotte (Nexus)
3rd-Debbie Burniston (Nexus)

ADVANCED GI--UNDER 1st-Georgia Casella (WIJJ)
2nd-Yael Young (Nova Uniao)
3rd-Heather Rae Robsun (BTT)

ADVANCED GI--OVER 1st-Deena Phinney (London JJ)
2nd-Rebecca Sweeney (Nova Uniao)

BEGINNER NO GI 115 & UNDER 1st-Marie-Helene Legault (BTT)
2nd-Sarah Yaki (PP)
3rd-Andreanna Lapointe (BTT)

BEGINNER NO GI 116 & OVER 1st-Margaret Sekula (OCMA)
2nd-Lyndsey Scutt (Joslin's)

ADVANCED NO GI 1st-Rebecca Sweeney (Nova Uniao)
2nd-Yael Young (Nova Uniao)
3rd-Georgia Casella (WIJJ)
 
knoxpk said:
Any of these names sherdoggers?




MENS GI DIVISIONS

BEGINNER GI 141 & UNDER 1st-Dan Narraway (BTT)
2nd-Yann Debonnel (BTT)
3rd-Jack Bateman (Warrior)

BEGINNER GI 142-162 1st- Michael Goulet (BTT)
2nd-Nick Dennis (BTT)
3rd-Evan Winter (Joslin's)

BEGINNER GI 163-183 1st-Jean Marie-Lagier (BTT)
2nd-Jeff Muir (Franco/ Behring)
3rd-Jon Kirwin (IBH)

BEGINNER GI 184-204 1st-John Agnew (Joslin's)
2nd-Andrew Grubb (100% MA)
3rd-Skylar Stolk (Dayboll)

BEGINNER GI 205-224 1st-Craig Brown (BTT)
2nd-Justin Point (BTT)
3rd-Sam Osman (Shilling/ Behring)

BEGINNER GI 225+ 1st-LT (BTT)
2nd-Marc Yates (Team DNA)
3rd-Dean Martins (Joslin's)

INTERMEDIATE GI 141 & UNDER 1st-Jack Szatko (Joslin's)
2nd-Nic Fera (Bravado)
3rd-Jonathan Lee (Schilling/ Behring)

INTERMEDIATE GI 142-162 1st-David Aguzzi (BTT)
2nd-Rob Eicknoff (Caique)
3rd-Jason Powell (Joslin's)

INTERMEDIATE GI 163-183 1st-
2nd-
3rd-

INTERMEDIATE GI 184-204 1st-Amir Yafawl (Nova Uniao)
2nd-Paul Stark (Kuma)
3rd-TIE-Adam & Ran Sidi

INTERMEDIATE GI 205-224 1st-Daniel Tsatsos (Nova Uniao)
2nd-Joe Cherkas (Warrior)
3rd-Lance McNiel (OCMA)

INTERMEDIATE GI 225+ 1st-Tim Patterson (Esfiha JJ)
2nd-David Haynes (Esfiha JJ)
3rd-Josh Rapport (Nova Uniao)

ADVANCED GI 141 & UNDER 1st-Ulisses Rocha (BTT)
2nd-Tim Dixion (Borelands)
3rd-

ADVANCED GI 142-162 1st-Fox (Esphia JJ)
2nd-Felipe Heidrich (BTT)
3rd-Vince Mattei (Esfiha JJ)

ADVANCED GI 163-183 1st-Sean Locke (BTT)
2nd-Dean Masssicotte (Joslin's)
3rd-Eric Yu (Joslin's/ The Lab)

ADVANCED GI 184-204 1st-Vadim Dudarev (Minoru)
2nd-Michael Vizard (Caique)

ADVANCED GI 205-224 1st-Mikhail Cirkunov (Minoru)
2nd-Matthew McDonald (Schilling/ Behring)
3rd-Jason Eggleston (CP)

ADVANCED GI 225+ 1st-Dan Cousineau (Caique)
2nd-Don Richard (Caique)
3rd-Bryan Bowen (All Canadian)

MENS NO GI DIVISIONS

BEGINNER NO GI 141 & UNDER 1st-Ahmod Wahkukuv (Rebellion)
2nd-Matt Riddell (Franco)
3rd-Dan Narraway (BTT)

BEGINNER NO GI 142-162 1st-Evan Winter (Joslin's)
2nd-Albert Cheng (Schilling/ Behring)
3rd-Nick Denis (BTT)

BEGINNER NO GI 163-183 1st-
2nd-
3rd-

BEGINNER NO GI 184-204 1st-Chris Clements (Supreme)
2nd-Jared Wiseman (Burl. Acad)
3rd-Matt Godden (Invicta)

BEGINNER NO GI 205-224 1st-David Beckles (Kombat Arts)
2nd-Tim Beneteau
3rd-Robert Cook (BTT)

BEGINNER NO GI 225+ 1st-LT (BTT)
2nd-Jordan MacDonald (IBH)
3rd-Greg Markle

INTERMEDIATE NO GI 141 & UNDER 1st-Jack Szatko (Joslin's)
2nd-Jonathan Lee (Schilling/ Behring)
3rd-Ord Miller (WIJJ)

INTERMEDIATE NO GI 142-162 1st-Dylan Urban (Ciotoli)
2nd-David Aguzzi (BTT)
3rd-Fadi (KATA)

INTERMEDIATE NO GI 163-183 1st-Kyle Hobe (Franco/ Behring)
2nd-Jagmeets Dhalimal (Rebellion)
3rd-Garrett Vernoy (Franco)

INTERMEDIATE NO GI 184-204 1st-Amir Yafawl (Nova Uniao)
2nd-William Aoun (Furukawa)
3rd-Bill Fraser (Rebellion JJ)

INTERMEDIATE NO GI 205-224 1st-Craig Brown (BTT)
2nd-Bill Ferguson (GH)
3rd-James Beneteall (GH)

INTERMEDIATE NO GI 225+ 1st-Samba Mesabi (Ultimate)
2nd-Dana Blown (Yeum Santos)
3rd-David Haynes (Esphia)

ADVANCED NO GI 141 & UNDER 1st-Ulisses Rocha (BTT)
2nd-Mark Recaido
3rd-Eric Cady (Saunders BJJ)

ADVANCED NO GI 142-162 1st-Ryan Ciotol (BS)
2nd-Steve Mann (Joslin's)
3rd-Brian Edge (Joslin's)

ADVANCED NO GI 163-183 1st-LJ Sonia (Tai Kai)
2nd-Chris Ambis (Nova Uniao/ Rebellion)
3rd-John Loginow (Franco)

ADVANCED NO GI 184-204 1st-Paul Kison (Caique)
2nd-Stefanos Horianopoul (Wado Kai)
3rd-Vadim Dudarev (Minory)

ADVANCED NO GI 205-224 1st-Jason Conliffe (Furukawa)
2nd-Jason Eggleston (CP)
3rd-Mikhail Cirkunov (Minoru)

ADVANCED NO GI 225+ 1st-Rob MacDonald (Tompkins)
2nd-Don Richard (Caique)

KIDS

16 YEAR OLD GI 1st-Brett Hayes (Joslin's)
2nd-Jordan Smith (Nexus)
3rd-Ethan Lewis (TCBB)

14-15 YEAR OLD GI 1st-Jared Robb (Borelands)
2nd-Gavin Clark (Franco/ Behring)
3rd-Mark Zara (Bama/ HJJ)

14-15 YEAR OLD GI 1st-Martin Labelle (Nexus)
2nd-Sydney Burniston (Nexus)
3rd-Jason Stein (Franco)

13-14 YEAR OLD GI 1st-Chris Jeffreys (London JJ)
2nd-Matthew Franco (Franco)
3rd-Paul Kuriscuk (Jong Park)

13-14 YEAR OLD GI 1st-Matthew Turner (HSOMA)
2nd-Brandon Speck (OCMA)
3rd-David Rousseau

11-13 YEAR OLD GI 1st-Gordie Milligan (Nexus)
2nd-Terence Bent (Joslin's)
3rd-Troy Hayes (Joslin's)

12-13 YEAR OLD GI 1st-Kelly Bokstein (Nexus)
2nd-Patrice Brisson
3rd-Matt Stein (Franco)

12 YEAR OLD GI 1st-Frankie Fusline (YS)
2nd-Ross Clark (Franco)
3rd-Travis Buck (Borelands)

7-8 YEAR OLD GI 1st-Matthew Chavalo (Franco)
2nd-Nolan Smith (KUMO JJ)
3rd-Ross Millette (Joslin's)

WOMENS

BEGINNER GI 115 & UNDER 1st-Blayne Bonfoco (Dayboll)
2nd-Christina Sears (HSOMA)
3rd-Jaclyn Willms (Personal Per.)

BEGINNER GI 116-144 1st-Aneta Mozozen (Olympia)
2nd-Karen Partington (S & J)
3rd-Fernanda Holanda (BTT)

BEGINNER GI 145+ 1st-Sherra Westerveld (Dragon's Den)
2nd-Joey Ayotte (Nexus)
3rd-Debbie Burniston (Nexus)

ADVANCED GI--UNDER 1st-Georgia Casella (WIJJ)
2nd-Yael Young (Nova Uniao)
3rd-Heather Rae Robsun (BTT)

ADVANCED GI--OVER 1st-Deena Phinney (London JJ)
2nd-Rebecca Sweeney (Nova Uniao)

BEGINNER NO GI 115 & UNDER 1st-Marie-Helene Legault (BTT)
2nd-Sarah Yaki (PP)
3rd-Andreanna Lapointe (BTT)

BEGINNER NO GI 116 & OVER 1st-Margaret Sekula (OCMA)
2nd-Lyndsey Scutt (Joslin's)

ADVANCED NO GI 1st-Rebecca Sweeney (Nova Uniao)
2nd-Yael Young (Nova Uniao)
3rd-Georgia Casella (WIJJ)

I don't think those are this years.
 

Forum statistics

Threads
1,232,221
Messages
55,128,823
Members
174,626
Latest member
Expert Hobo
Back
Top