- Joined
- Dec 26, 2013
- Messages
- 1,932
- Reaction score
- 1
UFC Fight Night 107 (Sat 18th Mar, 1:30 PM, England, UFC Fight Pass)
Jimi Manuwa (16-2) vs. Corey Anderson (9-2)
Gunnar Nelson (15-2) vs. Alan Jouban (15-4)
Brad Pickett (25-13) vs. Marlon Vera (10-3)
Makwan Amirkhani (13-2) vs. Arnold Allen (11-1)
------
Joe Duffy (15-2) vs. Reza Madadi (14-4)
Darren Stewart (7-0) vs. Francimar Barroso (18-5)
Daniel Omielanczuk (19-6) vs. Timothy Johnson (10-3)
Marc Diakiese (11-0) vs. Teemu Packalen (8-1)
Tom Breese (10-1) vs. Oluwale Bamgbose (6-2)
Leon Edwards (12-3) vs. Vicente Luque (11-5)
------
Brett Johns (13-0) vs. Ian Entwistle (9-3)
Brad Scott (10-4) vs. Scott Askham (14-3)
Lina Lansberg (6-2) vs. Lucie Pudilova (6-1)
WSOF 35 (Sat 18th Mar, 11:00 PM, USA, NBC Sports)
Blagoi Ivanov (14-1) vs. Shawn Jordan (19-7) - Heavyweight Title
Lance Palmer (11-2) vs. Andre Harrison (15-0) - Featherweight Title
Bekbulat Magomedov (17-1) vs. Donavon Frelow (6-1) - Bantamweight Title
Abubakar Nurmagomedov (13-1) vs. Matt Secor (8-3)
------
Steven Siler (29-15) vs. Hakeem Dawodu (6-0)
Andrews Nakahara (5-3) vs. Manny Walo (10-2)
Islam Mamedov (13-1) vs. Natan Schulte (11-2)
Alexandre De Almeida (18-6) vs. Steven Rodriguez (8-2)
Phil Hawes (4-1) vs. Elijah Wynter (2-0)
Tommy Marcellino (8-5) vs. Bill Jones (12-10)
Brave CF 3 (Sat 18th Mar, 5:00 PM, Brazil)
Lucas Martins (18-3) vs. Paulo Bananada (22-11)
Julio Cesar Neves (32-1) vs. Nate Landwehr (8-2)
Felipe Efrain (10-2) vs. Walel Watson (13-9)
Rogerio Bontorin (10-0) vs. Jon Olivar Jr (4-0)
Ivan Lopez (14-2) vs. Marcel Adur (11-4)
Christian Quinonez (9-1) vs. Cristiano Souza (6-1
Luan Santiago (10-2) vs. Ivan Castillo (13-5)
Jeremy Smith (9-3) vs. Marco Pirata (13-4)
Carlston Harris (10-3) vs. Thiago Damascena (8-1)
Fabian Galvan (8-1) vs. William Lima (5-0)
Pawan Maan Singh (4-1) vs. James Pou (3-0)
DEEP 78 (Sat 18th Mar, 5:00 AM, Japan)
Ken Hasegawa (14-1) vs. Yoshiyuki Katahira (10-4)
Masakazu Imanari (35-16) vs. Juri Ohara (20-11)
Guy DeLumeau (21-12) vs. Hiroto Uesako (10-6)
Yoichiro Sato (17-8) vs. Ryuta Sakurai (24-23)
Naoki Inoue (9-0) vs. Tomohiro Adaniya (14-10)
Hiroyuki Abe (13-9) vs. Yutaro Muramoto (4-3)
Taisuke Okuno (13-10) vs. Ryuichiro Sumimura (9-6)
Conquer FC 3 (Sat 18th Mar, 7:00 PM, USA, FloCombat.com)
Efrain Escudero (26-12) vs. Fabricio Guerreiro (21-5)
Shawn Bunch (6-3) vs. Ricky Simon (8-1)
Demetrious Wilson (4-1) vs. Matt Betzold (8-7)
John Cardenas (2-0) vs. Antonio Roberto (4-3)
Global Knockout 9 (Sat 18th Mar, 10:00 PM, USA)
Justin Baesman (19-11) vs. Angel DeAnda (16-5) - Middleweight Title
Joseph Morales (7-0) vs. Jordan Espinosa (9-5) - Flyweight Title
Sam Toomer (10-1) vs. Anthony Avila (13-4)
Tyler Diamond (6-0) vs. Ran Weathers (18-25)
Anthony Hernandez (4-0) vs. Mike Persons (8-3)
Adrian Diaz (9-4) vs. Chris Culley (20-14)
Martin Day (4-0) vs. Nohelin Hernandez (2-0)
Barbara Acioly (3-0) vs. Jamie Thorton (4-1)
100% Fight (Fri 17th Mar, 1:00 PM, France)
Cheick Kone (19-7) vs. Leandro Bispo (5-3) - Middleweight Title
Gael Grimaud (21-6) vs. Abdoul Abdouraguimov (2-0) - Welterweight Title
Samba Coulibaly (10-4) vs. Christopher Sengele (4-3)
Selim Guillory (6-1) vs. Chafai Djedoui (3-5)
Alioune Nahaye (5-1) vs. Cedric Perruchet (9-13)
Battlefield FC (Sat 18th Mar, 3:00 AM, South Korea)
Sarah Kaufman (17-4) vs. Jessy Rose-Clark (6-3)
Francisco Trevino (13-3) vs. Gokhan Turkyilmaz (14-13)
Jorge Patino (38-19) vs. Yousef Wehbe (6-3)
Jeff Glover (0-0) vs. Wan Gi Chae (1-1)
Igor Svirid (10-4) vs. Joe Ray (13-5)
Raja Shippen (17-11) vs. Jung Hyun Ahn (4-2)
Rocky Lee (3-2) vs. Dong Joo Lee (1-0)
Top FC 14 (Sat 18th Mar, 3:00 AM, South Korea)
Seung Woo Choi (5-0) vs. Jae Woong Kim (5-3) - Featherweight Title
Yoshifumi Nakamura (19-9) vs. Byung Hee Lim (3-2)
Ramazan Mukailov (9-4) vs. Doo Hwan Kim (8-3)
Dong Gyu Kim (6-2) vs. Young Jin Hwang (3-3)
Min Gu Lee (5-3) vs. Han Guk Jung (6-5)
HKFC 54 (Fri 17th Mar, 8:00 PM, Canada)
Jesse Arnett (11-4) vs. Maged Hammo (8-4) - Featherweight Title
Alexi Argyriou (5-0) vs. Hamilton Ash (5-2)
John Michael Sheil (8-1) vs. Menad Abella (4-0)
Vyron Phillips (6-3) vs. Peter Grajcar (3-0)
Terrence Chan (3-0) vs. Keegan Oliver (4-5)
Solomon Courtoreille (3-0) vs. Logan Demmings (0-0)
KOTC (Sat 18th Mar, 8:00 PM, USA, MAVTV.com)
Juan Archuleta (13-1) vs. Brandon Hastings (5-2) - Lightweight Title
David Gomez (17-9) vs. Kevin Holland (8-2)
Buddy Clinton (10-5) vs. Ryan Fillingame (5-2)
Mike Flach (7-2) vs. Darren Smith Jr (9-7)
Craig Wilkerson (7-3) vs. Daniel Hernandez (19-14)
Steve Ramirez (5-1) vs. Christopher Fajardo (1-2)
Johnny Munoz Jr (3-0) vs. Musa Toliver (10-10)
DEEP (Mon 20th Mar, 1:00 AM, Japan)
Kota Shimoishi (17-4) vs. Yuki Okano (12-8)
Kimihiro Eto (10-2) vs. Luiz Andrade I (19-17)
Jun Doi (12-4) vs. Fuhito Hasegawa (11-9)
Yusuke Hoshiko (14-7) vs. Yuki Ota (5-2)
Taito Kubota (8-0) vs. Rikuto Shirakawa (2-3)
Yo Saito (16-13) vs. Kosuke Eda (10-8)
Daisuke Tatsumi (11-7) vs. Koji Nakamura (13-12)
Shooto (Sun 19th Mar, 12:00 AM, Japan)
Hiroki Aoki (17-11) vs. Takuya Nagata (5-0)
Satoshi Fujikawa (5-0) vs. Ryuhei Nakamoto (6-2)
Yusuke Kamata (4-0) vs. Seiji Kamejima (4-2)
Takashi Nakayama (3-1) vs. Mitsuhiro Toma (7-6)
Best of the Rest
Marcio Alexandre Jr (14-3) vs. Marcus Vinicius (7-1) - Aspera FC 50
David Michaud (9-3) vs. Cody Wilson (9-2) - Beatdown 20
Dan Stittgen (11-5) vs. Joshua Lee (9-15) - United Combat League
Yaroslav Amosov (17-0) vs. Anderson Queiroz (16-4) - Tech-Krep FC
Cody Stamann (12-1) vs. Bill Kamery (13-6) - KOP 54
Dequan Townsend (15-6) vs. Luka Strezoski (6-0) - Big Guns 23
Markus Perez (8-0) vs. Acacio Dos Santos (9-3) - Aspera FC 50
Marko Kovacevic (8-1) vs. Cezar De Azevedo (7-7) - Fight Night Series
Andrew Mills (7-1) vs. Theo Christakos (6-2) - BRACE 47
Mismatch of the week (Total Mismatch Record since 30/01/16 - W233 L28 - 88.8% win ratio)
Silvana Juarez (5-1) vs. Maria Vega (1-3) - Invictus Fighters
Jorge Rodrigues (37-9) vs. Rickson Pontes (3-4) - Fight Night Series
Nick Gherts (6-2) vs. Latral Perdue (1-12) - Valor Fights 41
Steve Ramirez (5-1) vs. Christopher Fajardo (1-2) - KOTC
Boxing
Gennady Golovkin (36-0) vs. Daniel Jacobs (32-1) - WBA, WBC & IBF Middleweight Title
Roman Gonzalez (46-0) vs., Wisaksil Wangek (41-4) - WBC Super Flyweight Title
Mariusz Wach (32-2) vs. Erkan Teper (16-1)
Robert Stieglitz (50-5) vs. Nikola Sieklova (32-4)
Carlos Cuadras (35-1) vs. David Carmona (20-3)
Jimi Manuwa (16-2) vs. Corey Anderson (9-2)
Gunnar Nelson (15-2) vs. Alan Jouban (15-4)
Brad Pickett (25-13) vs. Marlon Vera (10-3)
Makwan Amirkhani (13-2) vs. Arnold Allen (11-1)
------
Joe Duffy (15-2) vs. Reza Madadi (14-4)
Darren Stewart (7-0) vs. Francimar Barroso (18-5)
Daniel Omielanczuk (19-6) vs. Timothy Johnson (10-3)
Marc Diakiese (11-0) vs. Teemu Packalen (8-1)
Tom Breese (10-1) vs. Oluwale Bamgbose (6-2)
Leon Edwards (12-3) vs. Vicente Luque (11-5)
------
Brett Johns (13-0) vs. Ian Entwistle (9-3)
Brad Scott (10-4) vs. Scott Askham (14-3)
Lina Lansberg (6-2) vs. Lucie Pudilova (6-1)
WSOF 35 (Sat 18th Mar, 11:00 PM, USA, NBC Sports)
Blagoi Ivanov (14-1) vs. Shawn Jordan (19-7) - Heavyweight Title
Lance Palmer (11-2) vs. Andre Harrison (15-0) - Featherweight Title
Bekbulat Magomedov (17-1) vs. Donavon Frelow (6-1) - Bantamweight Title
Abubakar Nurmagomedov (13-1) vs. Matt Secor (8-3)
------
Steven Siler (29-15) vs. Hakeem Dawodu (6-0)
Andrews Nakahara (5-3) vs. Manny Walo (10-2)
Islam Mamedov (13-1) vs. Natan Schulte (11-2)
Alexandre De Almeida (18-6) vs. Steven Rodriguez (8-2)
Phil Hawes (4-1) vs. Elijah Wynter (2-0)
Tommy Marcellino (8-5) vs. Bill Jones (12-10)
Brave CF 3 (Sat 18th Mar, 5:00 PM, Brazil)
Lucas Martins (18-3) vs. Paulo Bananada (22-11)
Julio Cesar Neves (32-1) vs. Nate Landwehr (8-2)
Felipe Efrain (10-2) vs. Walel Watson (13-9)
Rogerio Bontorin (10-0) vs. Jon Olivar Jr (4-0)
Ivan Lopez (14-2) vs. Marcel Adur (11-4)
Christian Quinonez (9-1) vs. Cristiano Souza (6-1
Luan Santiago (10-2) vs. Ivan Castillo (13-5)
Jeremy Smith (9-3) vs. Marco Pirata (13-4)
Carlston Harris (10-3) vs. Thiago Damascena (8-1)
Fabian Galvan (8-1) vs. William Lima (5-0)
Pawan Maan Singh (4-1) vs. James Pou (3-0)
DEEP 78 (Sat 18th Mar, 5:00 AM, Japan)
Ken Hasegawa (14-1) vs. Yoshiyuki Katahira (10-4)
Masakazu Imanari (35-16) vs. Juri Ohara (20-11)
Guy DeLumeau (21-12) vs. Hiroto Uesako (10-6)
Yoichiro Sato (17-8) vs. Ryuta Sakurai (24-23)
Naoki Inoue (9-0) vs. Tomohiro Adaniya (14-10)
Hiroyuki Abe (13-9) vs. Yutaro Muramoto (4-3)
Taisuke Okuno (13-10) vs. Ryuichiro Sumimura (9-6)
Conquer FC 3 (Sat 18th Mar, 7:00 PM, USA, FloCombat.com)
Efrain Escudero (26-12) vs. Fabricio Guerreiro (21-5)
Shawn Bunch (6-3) vs. Ricky Simon (8-1)
Demetrious Wilson (4-1) vs. Matt Betzold (8-7)
John Cardenas (2-0) vs. Antonio Roberto (4-3)
Global Knockout 9 (Sat 18th Mar, 10:00 PM, USA)
Justin Baesman (19-11) vs. Angel DeAnda (16-5) - Middleweight Title
Joseph Morales (7-0) vs. Jordan Espinosa (9-5) - Flyweight Title
Sam Toomer (10-1) vs. Anthony Avila (13-4)
Tyler Diamond (6-0) vs. Ran Weathers (18-25)
Anthony Hernandez (4-0) vs. Mike Persons (8-3)
Adrian Diaz (9-4) vs. Chris Culley (20-14)
Martin Day (4-0) vs. Nohelin Hernandez (2-0)
Barbara Acioly (3-0) vs. Jamie Thorton (4-1)
100% Fight (Fri 17th Mar, 1:00 PM, France)
Cheick Kone (19-7) vs. Leandro Bispo (5-3) - Middleweight Title
Gael Grimaud (21-6) vs. Abdoul Abdouraguimov (2-0) - Welterweight Title
Samba Coulibaly (10-4) vs. Christopher Sengele (4-3)
Selim Guillory (6-1) vs. Chafai Djedoui (3-5)
Alioune Nahaye (5-1) vs. Cedric Perruchet (9-13)
Battlefield FC (Sat 18th Mar, 3:00 AM, South Korea)
Sarah Kaufman (17-4) vs. Jessy Rose-Clark (6-3)
Francisco Trevino (13-3) vs. Gokhan Turkyilmaz (14-13)
Jorge Patino (38-19) vs. Yousef Wehbe (6-3)
Jeff Glover (0-0) vs. Wan Gi Chae (1-1)
Igor Svirid (10-4) vs. Joe Ray (13-5)
Raja Shippen (17-11) vs. Jung Hyun Ahn (4-2)
Rocky Lee (3-2) vs. Dong Joo Lee (1-0)
Top FC 14 (Sat 18th Mar, 3:00 AM, South Korea)
Seung Woo Choi (5-0) vs. Jae Woong Kim (5-3) - Featherweight Title
Yoshifumi Nakamura (19-9) vs. Byung Hee Lim (3-2)
Ramazan Mukailov (9-4) vs. Doo Hwan Kim (8-3)
Dong Gyu Kim (6-2) vs. Young Jin Hwang (3-3)
Min Gu Lee (5-3) vs. Han Guk Jung (6-5)
HKFC 54 (Fri 17th Mar, 8:00 PM, Canada)
Jesse Arnett (11-4) vs. Maged Hammo (8-4) - Featherweight Title
Alexi Argyriou (5-0) vs. Hamilton Ash (5-2)
John Michael Sheil (8-1) vs. Menad Abella (4-0)
Vyron Phillips (6-3) vs. Peter Grajcar (3-0)
Terrence Chan (3-0) vs. Keegan Oliver (4-5)
Solomon Courtoreille (3-0) vs. Logan Demmings (0-0)
KOTC (Sat 18th Mar, 8:00 PM, USA, MAVTV.com)
Juan Archuleta (13-1) vs. Brandon Hastings (5-2) - Lightweight Title
David Gomez (17-9) vs. Kevin Holland (8-2)
Buddy Clinton (10-5) vs. Ryan Fillingame (5-2)
Mike Flach (7-2) vs. Darren Smith Jr (9-7)
Craig Wilkerson (7-3) vs. Daniel Hernandez (19-14)
Steve Ramirez (5-1) vs. Christopher Fajardo (1-2)
Johnny Munoz Jr (3-0) vs. Musa Toliver (10-10)
DEEP (Mon 20th Mar, 1:00 AM, Japan)
Kota Shimoishi (17-4) vs. Yuki Okano (12-8)
Kimihiro Eto (10-2) vs. Luiz Andrade I (19-17)
Jun Doi (12-4) vs. Fuhito Hasegawa (11-9)
Yusuke Hoshiko (14-7) vs. Yuki Ota (5-2)
Taito Kubota (8-0) vs. Rikuto Shirakawa (2-3)
Yo Saito (16-13) vs. Kosuke Eda (10-8)
Daisuke Tatsumi (11-7) vs. Koji Nakamura (13-12)
Shooto (Sun 19th Mar, 12:00 AM, Japan)
Hiroki Aoki (17-11) vs. Takuya Nagata (5-0)
Satoshi Fujikawa (5-0) vs. Ryuhei Nakamoto (6-2)
Yusuke Kamata (4-0) vs. Seiji Kamejima (4-2)
Takashi Nakayama (3-1) vs. Mitsuhiro Toma (7-6)
Best of the Rest
Marcio Alexandre Jr (14-3) vs. Marcus Vinicius (7-1) - Aspera FC 50
David Michaud (9-3) vs. Cody Wilson (9-2) - Beatdown 20
Dan Stittgen (11-5) vs. Joshua Lee (9-15) - United Combat League
Yaroslav Amosov (17-0) vs. Anderson Queiroz (16-4) - Tech-Krep FC
Cody Stamann (12-1) vs. Bill Kamery (13-6) - KOP 54
Dequan Townsend (15-6) vs. Luka Strezoski (6-0) - Big Guns 23
Markus Perez (8-0) vs. Acacio Dos Santos (9-3) - Aspera FC 50
Marko Kovacevic (8-1) vs. Cezar De Azevedo (7-7) - Fight Night Series
Andrew Mills (7-1) vs. Theo Christakos (6-2) - BRACE 47
Mismatch of the week (Total Mismatch Record since 30/01/16 - W233 L28 - 88.8% win ratio)
Silvana Juarez (5-1) vs. Maria Vega (1-3) - Invictus Fighters
Jorge Rodrigues (37-9) vs. Rickson Pontes (3-4) - Fight Night Series
Nick Gherts (6-2) vs. Latral Perdue (1-12) - Valor Fights 41
Steve Ramirez (5-1) vs. Christopher Fajardo (1-2) - KOTC
Boxing
Gennady Golovkin (36-0) vs. Daniel Jacobs (32-1) - WBA, WBC & IBF Middleweight Title
Roman Gonzalez (46-0) vs., Wisaksil Wangek (41-4) - WBC Super Flyweight Title
Mariusz Wach (32-2) vs. Erkan Teper (16-1)
Robert Stieglitz (50-5) vs. Nikola Sieklova (32-4)
Carlos Cuadras (35-1) vs. David Carmona (20-3)