- Joined
- Dec 26, 2013
- Messages
- 1,932
- Reaction score
- 1
No UFC but a huge weekend of MMA, especially in Russia.
Bellator 179 (Fri 19th May, 3:00 PM, England, Spike TV)
Rory MacDonald (18-4) vs. Paul Daley (39-14)
Liam McGeary (12-1) vs. Linton Vassell (18-5)
Cheick Kongo (26-10) vs. Augusto Sakai (9-0)
Kevin Ferguson Jr (0-1) vs. DJ Griffin (0-0)
Alex Lohore (11-1) vs. Dan Edwards (14-14)
------
Stav Economou (17-5) vs. Dan Konecke (10-9)
Amir Albazi (9-0) vs. Jamie Powell (6-1)
Jay Dods (6-0) vs. Alfie Davis (7-1)
Mike Shipman (9-1) vs. Marcin Prostko (4-3)
Nathan Jones (10-5) vs. Umer Kayani (7-3)
Chase Morton (6-3) vs. Jeremy Petley (10-8)
Diego Barbosa (3-0) vs. Salih Kulucan (4-5)
Fabian Edwards (0-0 Pro, 10-0 Am) vs. Rafal Cejrowski (2-0)
Titan FC 44 (Fri 19th May, 7:00 PM, USA)
Jose Torres (4-0) vs. Farkhad Sharipov (17-7) - Bantamweight Title
Gesias Calvancante (21-9) vs. Kurt Holobaugh (16-4) - Lightweight Title
Marc Stevens (21-10) vs. Robert Turnquest (7-3)
Jorge Calvo Martin (9-1) vs. Bruno Mesquita (7-1)
Ronildo Augusto (10-2) vs. Dan Ige (6-1)
William Starks (1-0 Pro, 15-1 Am) vs. Michael Cora (3-1)
Edir Terry (5-1) vs. Gleidson DeJesus (5-2)
Demarques Jackson (5-1) vs. Paulo Silva (5-4)
Gustavo Balart (2-0) vs. Dez Moore (6-1)
Michael Lombardo (2-0 Pro, 3-0 Am) vs. Lorenzo Hunt (3-1)
LFA 12 (Fri 19th May, 9:00 PM, USA, AXS.tv)
Derrick Krantz (19-9) vs. Ben Neumann (12-4) - Welterweight Title
Chase Waldon (10-2) vs. Cully Butterfield (14-5)
Dan Moret (11-3) vs. Brandon Jenkins (10-4)
Bobby Lee (6-0) vs. Jeff Peterson (4-3)
Chad Curry (8-1) vs. Kyle Kurtz (7-4)
Nate Jennerman (8-2) vs. Damion Hill (12-7)
Cameron Olson (7-2) vs. Julian Marquez (4-1)
Invicta FC 23 (Sat 20th May, 8:00 PM, USA, UFC Fight Pass)
Vanessa Porto (18-7) vs. Agnieszka Niedzwiedz (9-0)
Roxanne Modafferi (20-13) vs. Sarah D'Alelio (11-6)
Herica Tiburcio (10-4) vs. Tessa Simpson (5-1)
Ediane Gomes (10-4) vs. Pam Sorenson (5-1)
Elizabeth Phillips (6-5) vs. Kelly Faszholz (3-2)
Andrea Lee (6-2) vs. Liz Tracy (3-1)
Christine Ferea (1-0) vs. Tiffany Van Soest (0-2)
M1 Challenge 77 (Fri 19th May, 11:00 AM, Russia)
Viktor Nemkov (24-6) vs. Ronny Markes (16-4)
Artem Frolov (8-0) vs. Talekh Nadzhafadze (4-1)
Viktor Kolesnik (9-2) vs. Felipe Rego (10-3)
Artur Lemos (8-2) vs. Raul Tutarauli (9-4)
Pavel Gordeev (6-1) vs. Till Kinne (4-1)
Moses Murrietta (4-0) vs. Andrey Seledtsov (6-3)
Sergey Faley (20-9) vs. Lom-Ali Nalgiev (12-5)
Andrey Lezhnev (15-7) vs. Kurbanali Abdusalamov (6-3)
Sergey Voloshin (3-0) vs. Sergey Klyuev (0-0)
WFCA 38 (Sun 21st May, 11:00 AM, Russia)
Alexandre Bezerra (19-5) vs. Salman Zhamaldaev (13-1) - Featherweight Title
Ildermar Acantara (21-10) vs. Beslan Ushukov (14-2) - Welterweight Title
Wagner Prado (12-2) vs. Magomed Ankalaev (8-0) - Light Heavyweight Title
Virgil Zwicker (15-5) vs. Zelimkhan Umiev (9-1) - Heavyweight Title
Frodo Khasbulaev (25-7) vs. Genair Da Silva (15-5)
Shamil Zavurov (31-5) vs. Jorge Rodrigues (38-9)
Luis Nogueira (21-5) vs. Yunus Evloev (20-8)
Deyan Topalski (16-3) vs. Shamil Abdulaev (9-0)
Felipe Froes (15-2) vs. Khunkar Osmaev (6-2)
Abubakar Vagaev (14-2) vs. Nodar Kudukhashvili (12-2)
Kazbek Saidaliev (7-1) vs. Alexey Stoyan (5-2)
ACB 61 (Sat 20th May, 10:00 AM, Russia)
Adlan Bataev (7-0) vs. Marat Balaev (7-0) - Featherweight Title
Eduard Vartanyan (16-3) vs. Andrey Koshkin (16-5) - Lightweight Title
Denis Smoldarev (12-3) vs. Tanner Boser (12-3)
Albert Tumenov (17-4) vs. Ismael De Jesus (15-5)
Elvis Mutapcic (15-5) vs. Beslan Isaev (35-9)
Luis Palomino (25-13) vs. Marcos Schmitz (14-3)
Oleg Borisov (18-2) vs. Dukvaha Astamirov (3-0)
Alexey Butorin (11-1) vs. Nikola Dipchikov (15-4)
Tural Ragimov (16-3) vs. Rustam Kerimov (5-0)
Piotr Strus (10-3) vs. Mikhail Kolobegov (11-3)
Arman Ospanov (7-0) vs. Taichi Nakajima (12-7)
Tachi Palace 31 (Thu 18th May, 9:00 PM, USA, Sherdog.com)
Cody Gibson (15-6) vs. Adrian Diaz (10-4) - Featherweight Title
Angel DeAnda (17-5) vs. Mike Morales (7-6)
Tyler Diamond (7-0) vs. Nathan Stolen (6-0)
Buddy Wallace (13-6) vs. JC Llamas (8-6)
Chris Lewis (1-0 Pro, 6-0 Am) vs. Van Palacio (4-1)
Paradise Vaovasa (5-1) vs. Jalin Turner (3-2)
Joe Neal (5-2) vs. Alex Rojas (4-5)
Mohammed Usman (0-0) vs. Derrick Williams (3-6)
CFFC 65 (Sat 20th May, 7:00 PM, USA)
Sean Brady (5-0) vs. Tanner Saraceno (4-1) - Welterweight Title
Anton Berzin (4-1) vs. Jamelle Jones (7-3) - Light Heavyweight Title
Joseph Lowry (5-0) vs. Mike Pope (7-2) - Lightweight Title
Christian Torres (11-6) vs. Michael Wilcox (5-4)
Derrick Brown (7-3) vs. Karl Roberson (3-0)
Chauncey Foxworth (6-3) vs. Bassil Hafez (2-1)
Josepg Solecki (3-0) vs. Cesar Balmaceda (2-0)
Fight Nights 65 (Dri 19th May, 10:00 AM, Russia)
Zhalgas Zhumagalov (9-2) vs. Vartan Asatryan (12-5) - Flyweight Title
Georgiy Kichigin (14-5) vs. Gadzhimurad Khiramagomedov (5-1)
Erzhan Estanov (15-6) vs. Sergey Razin (3-2)
Ermek Tlauov (12-3) vs. Sergey Malykov (2-1)
Shajidul Haque (9-2) vs. Tagir Ulanbekov (5-0)
Michael Dubois (8-4) vs. Sultan Kiyalov (2-0)
Tech-Krept FC (Fri 19th May, 11:00 AM, Russia)
Dmitriy Parubchenko (13-0) vs. Raul Guzman (2-2)
Kaimrian Abbasov (11-2) vs. Askar Mozharov (9-6)
Nurbergen Sharipov (6-1) vs. Alkhas Dzuev (2-1)
Aslanbek Karov (5-1) vs. Evgeniy Bondarev (3-4)
Aren Akopyan (4-1) vs. Khamzat Dzhabrailov (2-0)
Islam Gugov (7-4) vs. Nutsalkhan Umakhanov (1-0)
Superior FC 17 (Sat 20th May, 12:00 PM, Germany)
Nordin Asrih (24-10) vs. Vaso Bakocevic (26-16) - Lightweight Title
Brian Heden (30-15) vs. Bjorn Schmiedeberg (11-6) - Heavyweight Title
Antun Racic (18-7) vs. Edgars Skrivers (13-5) - Bantamweight Title
Lom-Ali Eskijew (12-3) vs. Fabiano Silva (27-8)
Alexis Savidis (14-6) vs. Gabriel Sabo (6-2)
Farbod Irannejad (7-0) vs. Shamil Banukayev (4-0)
Helena Kolesnyk (5-0) vs. Iony Razafiarison (3-1)
Aleksandar Rakas (10-5) vs. Kerim Engizek (11-6)
Nasrat Haqparast (7-1) vs. Ruslan Kalyniuk (5-1)
Leo Zulic (7-2) vs. Bislan Etleshev (5-6)
Aspera FC 51 (Sat 20th May, 6:00 PM, Brazil)
Glaico Franca (14-5) vs. Marcio Henrique (13-10)
Ivan Jorge (27-7) vs. Paulo Bueno (24-8)
Luis Rafael (31-1) vs. Carlisson Santos (9-4)
Victor Hugo Silva (16-4) vs. Douglas Felipe (6-0)
Renato Gomes (20-10) vs. Fernando Aparecido (7-2)
Marlon Gonzales (11-2) vs. Everton Toniazzo (4-3)
Anderson Goncalves (8-1) vs. Rogerio Carvalho (2-0)
Marcone Muniz (8-2) vs. Henrique Miranda (7-7)
PLMMA 73 (Sat 20th Maym 12:00 PM, Poland)
Marcin Naruszczka (18-6) vs. Edilson Franca (8-7) - Middleweigh Title
Marian Ziolkowski (16-5) vs. Reinaldo Teixeira (2-3) - Lightweight Title
Matt Horwich (30-25) vs. Piotr Siwkowski (3-2)
Mateusz Piskorz (11-3) vs. Mariusz Radziszewski (14-14)
Michal Pasternak (11-2) vs. Sylwester Borys (9-4)
Szymon Kolecki (1-0) vs. Wojciech Balejko (4-7)
Lukasz Klinger (7-4) vs. Kevin Wiwatowski (4-3)
Karol Linowski (4-1) vs. Leandro Bispo (6-3)
Aspera FC 52 (Sun 21st May, 5:00 PM, Brazil)
Alberto Uda (11-2) vs. Patrick Quadros (3-3)
Willian Alves (8-2) vs. Ricardo Sasseman (6-2)
Fernando Giacometi (7-5) vs. Matheus Becker (0-1)
Pedro Henrique (5-3) vs. Jean Silva (2-0)
Denis Silva (4-2) vs. Paulo Sergio (1-0)
Iago Ribeiro (4-2) vs. Marcelo Luz (0-0)
XFC 30 (Sat 20th May, 4:00 AM, Australia)
Rodolfo Marques (22-9) vs. Bevan O'Malley (4-0) - Featherweight Title
Chris Lokteff (12-2) vs. Jeremy Joiner (3-0) - Heavyweight Title
Brogan Anderson (9-2) vs. Matt Vaile (6-1) - Welterweight Title
JVT Championship 12 (Sat 20th May, 7:00 PM, Brazil)
Leandro Xavier (5-0) vs. Edison Lopes (6-2) - Heavyweight Title
Claudir Dutkevis (17-6) vs. Adilson Ramos (3-1) - Featherweight Title
Dmitry Zebroski (14-10) vs. Silas Robson (8-3) - Welterweight Title
La Familia Fight Night (Sat 20th May, 1:00 PM, Germany)
Marcin Bandel (16-5) vs. Vincent Del Guerra (24-19)
Christopher Henze (7-0) vs. Marco Manara (6-4)
Timo Feucht (5-0) vs. Vit Mrakota (6-8)
Erik Schmidt (2-0) vs. Silvano Bolognani (1-2)
DEEP Jewells (Sat 20th May, 6:00 AM, Japan)
Reina Miura (3-0) vs. Kristin Handel (1-0)
Mina Kurobe (10-2) vs. Emi Tomimatsu (12-12)
Kanna Asakura (7-2) vs. Mika Nagano (15-10)
Satomi Takano (9-8) vs. Tomo Maesawa (7-6)
Pan Hui (3-2) vs. Kyu Kitano (1-0)
Best of the Rest
Bobby Voelker (29-12) vs. Zak Bucia (16-8) - Shamrock FC
Kaiwhare Kara-France (14-7) vs. Aoriqileng (6-1) - WLF
Leonardo Guimaraes (11-4) vs. Evaldo De Oliveira (32-21) - FWC 1
Shamil Musaev (10-1) vs. Evgeny Gontarev (2-4) - Golden Team
Oton Jasse (15-3) vs. Claudiere Freitas (14-15) - FWC
Carl Deaton (12-2) vs. Vince Murdock (9-3) - FSF
Allen Crowder (7-2) vs. Robert Neal (4-3) - Bellator MMA Series
Jeremie Holloway (8-2) vs. Jacob McClintock (8-2) - Bellator MMA Series
Mismatch of the week (Total Mismatch Record since 30/01/16 - W266 L31 - 89.7% win ratio)
Ramis Teregulov (10-4) vs. Dimitri Bouchet (0-0) - Battle on Volga
Marian Ziolkowski (16-5) vs. Reinaldo Teixeira (2-3) - PLMMA
Shamil Musaev (10-1) vs. Evgeny Gontarev (2-4) - Golden Team
Artur Pronin (7-2) vs. Alisher Kalatov (0-0) - Orion Fighter
Fernando Giacometi (7-5) vs. Matheus Becker (0-1) - Aspera FC
Boxing
Terence Crawford (30-0) vs. Felix Diaz (19-1) - WBC & WBO Super Lightweight Title
Andre Dirrell (25-2) vs. Jose Uzcategui (26-1) - IBF Super Middleweight Title
Gary Russell Jr (27-1) vs. Oscar Escandon (25-2) - WBC Featherweight Title
Liam Walsh (21-0) vs. Gervonta Davis (17-0) - IBF Super Featherweight Title
Christian Hammer (21-4) vs. Zine Benmakhiouf (22-5)
Raymundo Beltran (32-7) vs. Jnathna Maicelo (25-2)
Konstantin Ponomarev (31-0) vs. Ed Paredes (38-6)
Bellator 179 (Fri 19th May, 3:00 PM, England, Spike TV)
Rory MacDonald (18-4) vs. Paul Daley (39-14)
Liam McGeary (12-1) vs. Linton Vassell (18-5)
Cheick Kongo (26-10) vs. Augusto Sakai (9-0)
Kevin Ferguson Jr (0-1) vs. DJ Griffin (0-0)
Alex Lohore (11-1) vs. Dan Edwards (14-14)
------
Stav Economou (17-5) vs. Dan Konecke (10-9)
Amir Albazi (9-0) vs. Jamie Powell (6-1)
Jay Dods (6-0) vs. Alfie Davis (7-1)
Mike Shipman (9-1) vs. Marcin Prostko (4-3)
Nathan Jones (10-5) vs. Umer Kayani (7-3)
Chase Morton (6-3) vs. Jeremy Petley (10-8)
Diego Barbosa (3-0) vs. Salih Kulucan (4-5)
Fabian Edwards (0-0 Pro, 10-0 Am) vs. Rafal Cejrowski (2-0)
Titan FC 44 (Fri 19th May, 7:00 PM, USA)
Jose Torres (4-0) vs. Farkhad Sharipov (17-7) - Bantamweight Title
Gesias Calvancante (21-9) vs. Kurt Holobaugh (16-4) - Lightweight Title
Marc Stevens (21-10) vs. Robert Turnquest (7-3)
Jorge Calvo Martin (9-1) vs. Bruno Mesquita (7-1)
Ronildo Augusto (10-2) vs. Dan Ige (6-1)
William Starks (1-0 Pro, 15-1 Am) vs. Michael Cora (3-1)
Edir Terry (5-1) vs. Gleidson DeJesus (5-2)
Demarques Jackson (5-1) vs. Paulo Silva (5-4)
Gustavo Balart (2-0) vs. Dez Moore (6-1)
Michael Lombardo (2-0 Pro, 3-0 Am) vs. Lorenzo Hunt (3-1)
LFA 12 (Fri 19th May, 9:00 PM, USA, AXS.tv)
Derrick Krantz (19-9) vs. Ben Neumann (12-4) - Welterweight Title
Chase Waldon (10-2) vs. Cully Butterfield (14-5)
Dan Moret (11-3) vs. Brandon Jenkins (10-4)
Bobby Lee (6-0) vs. Jeff Peterson (4-3)
Chad Curry (8-1) vs. Kyle Kurtz (7-4)
Nate Jennerman (8-2) vs. Damion Hill (12-7)
Cameron Olson (7-2) vs. Julian Marquez (4-1)
Invicta FC 23 (Sat 20th May, 8:00 PM, USA, UFC Fight Pass)
Vanessa Porto (18-7) vs. Agnieszka Niedzwiedz (9-0)
Roxanne Modafferi (20-13) vs. Sarah D'Alelio (11-6)
Herica Tiburcio (10-4) vs. Tessa Simpson (5-1)
Ediane Gomes (10-4) vs. Pam Sorenson (5-1)
Elizabeth Phillips (6-5) vs. Kelly Faszholz (3-2)
Andrea Lee (6-2) vs. Liz Tracy (3-1)
Christine Ferea (1-0) vs. Tiffany Van Soest (0-2)
M1 Challenge 77 (Fri 19th May, 11:00 AM, Russia)
Viktor Nemkov (24-6) vs. Ronny Markes (16-4)
Artem Frolov (8-0) vs. Talekh Nadzhafadze (4-1)
Viktor Kolesnik (9-2) vs. Felipe Rego (10-3)
Artur Lemos (8-2) vs. Raul Tutarauli (9-4)
Pavel Gordeev (6-1) vs. Till Kinne (4-1)
Moses Murrietta (4-0) vs. Andrey Seledtsov (6-3)
Sergey Faley (20-9) vs. Lom-Ali Nalgiev (12-5)
Andrey Lezhnev (15-7) vs. Kurbanali Abdusalamov (6-3)
Sergey Voloshin (3-0) vs. Sergey Klyuev (0-0)
WFCA 38 (Sun 21st May, 11:00 AM, Russia)
Alexandre Bezerra (19-5) vs. Salman Zhamaldaev (13-1) - Featherweight Title
Ildermar Acantara (21-10) vs. Beslan Ushukov (14-2) - Welterweight Title
Wagner Prado (12-2) vs. Magomed Ankalaev (8-0) - Light Heavyweight Title
Virgil Zwicker (15-5) vs. Zelimkhan Umiev (9-1) - Heavyweight Title
Frodo Khasbulaev (25-7) vs. Genair Da Silva (15-5)
Shamil Zavurov (31-5) vs. Jorge Rodrigues (38-9)
Luis Nogueira (21-5) vs. Yunus Evloev (20-8)
Deyan Topalski (16-3) vs. Shamil Abdulaev (9-0)
Felipe Froes (15-2) vs. Khunkar Osmaev (6-2)
Abubakar Vagaev (14-2) vs. Nodar Kudukhashvili (12-2)
Kazbek Saidaliev (7-1) vs. Alexey Stoyan (5-2)
ACB 61 (Sat 20th May, 10:00 AM, Russia)
Adlan Bataev (7-0) vs. Marat Balaev (7-0) - Featherweight Title
Eduard Vartanyan (16-3) vs. Andrey Koshkin (16-5) - Lightweight Title
Denis Smoldarev (12-3) vs. Tanner Boser (12-3)
Albert Tumenov (17-4) vs. Ismael De Jesus (15-5)
Elvis Mutapcic (15-5) vs. Beslan Isaev (35-9)
Luis Palomino (25-13) vs. Marcos Schmitz (14-3)
Oleg Borisov (18-2) vs. Dukvaha Astamirov (3-0)
Alexey Butorin (11-1) vs. Nikola Dipchikov (15-4)
Tural Ragimov (16-3) vs. Rustam Kerimov (5-0)
Piotr Strus (10-3) vs. Mikhail Kolobegov (11-3)
Arman Ospanov (7-0) vs. Taichi Nakajima (12-7)
Tachi Palace 31 (Thu 18th May, 9:00 PM, USA, Sherdog.com)
Cody Gibson (15-6) vs. Adrian Diaz (10-4) - Featherweight Title
Angel DeAnda (17-5) vs. Mike Morales (7-6)
Tyler Diamond (7-0) vs. Nathan Stolen (6-0)
Buddy Wallace (13-6) vs. JC Llamas (8-6)
Chris Lewis (1-0 Pro, 6-0 Am) vs. Van Palacio (4-1)
Paradise Vaovasa (5-1) vs. Jalin Turner (3-2)
Joe Neal (5-2) vs. Alex Rojas (4-5)
Mohammed Usman (0-0) vs. Derrick Williams (3-6)
CFFC 65 (Sat 20th May, 7:00 PM, USA)
Sean Brady (5-0) vs. Tanner Saraceno (4-1) - Welterweight Title
Anton Berzin (4-1) vs. Jamelle Jones (7-3) - Light Heavyweight Title
Joseph Lowry (5-0) vs. Mike Pope (7-2) - Lightweight Title
Christian Torres (11-6) vs. Michael Wilcox (5-4)
Derrick Brown (7-3) vs. Karl Roberson (3-0)
Chauncey Foxworth (6-3) vs. Bassil Hafez (2-1)
Josepg Solecki (3-0) vs. Cesar Balmaceda (2-0)
Fight Nights 65 (Dri 19th May, 10:00 AM, Russia)
Zhalgas Zhumagalov (9-2) vs. Vartan Asatryan (12-5) - Flyweight Title
Georgiy Kichigin (14-5) vs. Gadzhimurad Khiramagomedov (5-1)
Erzhan Estanov (15-6) vs. Sergey Razin (3-2)
Ermek Tlauov (12-3) vs. Sergey Malykov (2-1)
Shajidul Haque (9-2) vs. Tagir Ulanbekov (5-0)
Michael Dubois (8-4) vs. Sultan Kiyalov (2-0)
Tech-Krept FC (Fri 19th May, 11:00 AM, Russia)
Dmitriy Parubchenko (13-0) vs. Raul Guzman (2-2)
Kaimrian Abbasov (11-2) vs. Askar Mozharov (9-6)
Nurbergen Sharipov (6-1) vs. Alkhas Dzuev (2-1)
Aslanbek Karov (5-1) vs. Evgeniy Bondarev (3-4)
Aren Akopyan (4-1) vs. Khamzat Dzhabrailov (2-0)
Islam Gugov (7-4) vs. Nutsalkhan Umakhanov (1-0)
Superior FC 17 (Sat 20th May, 12:00 PM, Germany)
Nordin Asrih (24-10) vs. Vaso Bakocevic (26-16) - Lightweight Title
Brian Heden (30-15) vs. Bjorn Schmiedeberg (11-6) - Heavyweight Title
Antun Racic (18-7) vs. Edgars Skrivers (13-5) - Bantamweight Title
Lom-Ali Eskijew (12-3) vs. Fabiano Silva (27-8)
Alexis Savidis (14-6) vs. Gabriel Sabo (6-2)
Farbod Irannejad (7-0) vs. Shamil Banukayev (4-0)
Helena Kolesnyk (5-0) vs. Iony Razafiarison (3-1)
Aleksandar Rakas (10-5) vs. Kerim Engizek (11-6)
Nasrat Haqparast (7-1) vs. Ruslan Kalyniuk (5-1)
Leo Zulic (7-2) vs. Bislan Etleshev (5-6)
Aspera FC 51 (Sat 20th May, 6:00 PM, Brazil)
Glaico Franca (14-5) vs. Marcio Henrique (13-10)
Ivan Jorge (27-7) vs. Paulo Bueno (24-8)
Luis Rafael (31-1) vs. Carlisson Santos (9-4)
Victor Hugo Silva (16-4) vs. Douglas Felipe (6-0)
Renato Gomes (20-10) vs. Fernando Aparecido (7-2)
Marlon Gonzales (11-2) vs. Everton Toniazzo (4-3)
Anderson Goncalves (8-1) vs. Rogerio Carvalho (2-0)
Marcone Muniz (8-2) vs. Henrique Miranda (7-7)
PLMMA 73 (Sat 20th Maym 12:00 PM, Poland)
Marcin Naruszczka (18-6) vs. Edilson Franca (8-7) - Middleweigh Title
Marian Ziolkowski (16-5) vs. Reinaldo Teixeira (2-3) - Lightweight Title
Matt Horwich (30-25) vs. Piotr Siwkowski (3-2)
Mateusz Piskorz (11-3) vs. Mariusz Radziszewski (14-14)
Michal Pasternak (11-2) vs. Sylwester Borys (9-4)
Szymon Kolecki (1-0) vs. Wojciech Balejko (4-7)
Lukasz Klinger (7-4) vs. Kevin Wiwatowski (4-3)
Karol Linowski (4-1) vs. Leandro Bispo (6-3)
Aspera FC 52 (Sun 21st May, 5:00 PM, Brazil)
Alberto Uda (11-2) vs. Patrick Quadros (3-3)
Willian Alves (8-2) vs. Ricardo Sasseman (6-2)
Fernando Giacometi (7-5) vs. Matheus Becker (0-1)
Pedro Henrique (5-3) vs. Jean Silva (2-0)
Denis Silva (4-2) vs. Paulo Sergio (1-0)
Iago Ribeiro (4-2) vs. Marcelo Luz (0-0)
XFC 30 (Sat 20th May, 4:00 AM, Australia)
Rodolfo Marques (22-9) vs. Bevan O'Malley (4-0) - Featherweight Title
Chris Lokteff (12-2) vs. Jeremy Joiner (3-0) - Heavyweight Title
Brogan Anderson (9-2) vs. Matt Vaile (6-1) - Welterweight Title
JVT Championship 12 (Sat 20th May, 7:00 PM, Brazil)
Leandro Xavier (5-0) vs. Edison Lopes (6-2) - Heavyweight Title
Claudir Dutkevis (17-6) vs. Adilson Ramos (3-1) - Featherweight Title
Dmitry Zebroski (14-10) vs. Silas Robson (8-3) - Welterweight Title
La Familia Fight Night (Sat 20th May, 1:00 PM, Germany)
Marcin Bandel (16-5) vs. Vincent Del Guerra (24-19)
Christopher Henze (7-0) vs. Marco Manara (6-4)
Timo Feucht (5-0) vs. Vit Mrakota (6-8)
Erik Schmidt (2-0) vs. Silvano Bolognani (1-2)
DEEP Jewells (Sat 20th May, 6:00 AM, Japan)
Reina Miura (3-0) vs. Kristin Handel (1-0)
Mina Kurobe (10-2) vs. Emi Tomimatsu (12-12)
Kanna Asakura (7-2) vs. Mika Nagano (15-10)
Satomi Takano (9-8) vs. Tomo Maesawa (7-6)
Pan Hui (3-2) vs. Kyu Kitano (1-0)
Best of the Rest
Bobby Voelker (29-12) vs. Zak Bucia (16-8) - Shamrock FC
Kaiwhare Kara-France (14-7) vs. Aoriqileng (6-1) - WLF
Leonardo Guimaraes (11-4) vs. Evaldo De Oliveira (32-21) - FWC 1
Shamil Musaev (10-1) vs. Evgeny Gontarev (2-4) - Golden Team
Oton Jasse (15-3) vs. Claudiere Freitas (14-15) - FWC
Carl Deaton (12-2) vs. Vince Murdock (9-3) - FSF
Allen Crowder (7-2) vs. Robert Neal (4-3) - Bellator MMA Series
Jeremie Holloway (8-2) vs. Jacob McClintock (8-2) - Bellator MMA Series
Mismatch of the week (Total Mismatch Record since 30/01/16 - W266 L31 - 89.7% win ratio)
Ramis Teregulov (10-4) vs. Dimitri Bouchet (0-0) - Battle on Volga
Marian Ziolkowski (16-5) vs. Reinaldo Teixeira (2-3) - PLMMA
Shamil Musaev (10-1) vs. Evgeny Gontarev (2-4) - Golden Team
Artur Pronin (7-2) vs. Alisher Kalatov (0-0) - Orion Fighter
Fernando Giacometi (7-5) vs. Matheus Becker (0-1) - Aspera FC
Boxing
Terence Crawford (30-0) vs. Felix Diaz (19-1) - WBC & WBO Super Lightweight Title
Andre Dirrell (25-2) vs. Jose Uzcategui (26-1) - IBF Super Middleweight Title
Gary Russell Jr (27-1) vs. Oscar Escandon (25-2) - WBC Featherweight Title
Liam Walsh (21-0) vs. Gervonta Davis (17-0) - IBF Super Featherweight Title
Christian Hammer (21-4) vs. Zine Benmakhiouf (22-5)
Raymundo Beltran (32-7) vs. Jnathna Maicelo (25-2)
Konstantin Ponomarev (31-0) vs. Ed Paredes (38-6)